Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-10-25 16:14:45

kasia_kozicka

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-20
Posty: 8
Punktów :   

odiwedziny u maklera

byłyśmy z Magda u maklera pko sa i powiedzial, ze market maker dla niego to to samo co animator tylko powiedziane po angielsku.
To by bylo mega ulatwienie bo o animatorach jest mnostwo rzeczy w necie.
Jak macie kogos u kogo to mozna by bylo sprawdzic to pytajcie, bo ja dzwonilam do jednej osoby i jej znajomy animator twierdzi, ze to zupelnie cos innego, ale ciagle czekam na maila o co dokladnie chodzi  w tych roznicach...

Offline

 

#2 2008-10-26 20:18:42

Paweł_Majchrzak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: odiwedziny u maklera

z tego co wyczytałem wynika, iż animator rynku i market maker różnią się systemem notowań w ramach którego działają, tzn market maker działa w systemie kierowanym cenami a animator rynku w systemie kierowanym zleceniami. Ale pewny nie jestem, a jednoznaczną odpowiedź ciężko w necie znależć...

Offline

 

#3 2008-10-27 14:25:40

Beata

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: odiwedziny u maklera

Paweł_Majchrzak napisał:

z tego co wyczytałem wynika, iż animator rynku i market maker różnią się systemem notowań w ramach którego działają, tzn market maker działa w systemie kierowanym cenami a animator rynku w systemie kierowanym zleceniami. Ale pewny nie jestem, a jednoznaczną odpowiedź ciężko w necie znależć...

tak właśnie jest, market maker i animator rynku działają na tym samym rynku ale w innym systemie notowań, czyli to nie jest to samo

Offline

 

#4 2008-10-27 16:17:32

kasia_kozicka

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: odiwedziny u maklera

Kurcze. Bo w książce Sławińskiego "Rynki finansowe" jest potraktowane to tak samo, to znaczy, jakby oni mieli te same funkcje. Bo jest napisane animatorzy rynku (market makerzy) i takie samo potraktowanie problemu znalazlam w ksiazce Rynek finansowy i jego mechanizmy - w. dębskiego
Proponuje wiec podejsc jutro do Janca i zapytac go, o co dokladnie mu chodzilo

Offline

 

#5 2008-10-28 14:10:03

magdak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-20
Posty: 1
Punktów :   

Re: odiwedziny u maklera

Był ktoś dzisiaj u Janca i się spytał czy animator i market maker to to samo?

Offline

 

#6 2008-10-28 15:54:43

kasia_kozicka

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: odiwedziny u maklera

Oczywiscie, że byłam i się zapytałam i market maker, animator rynku i kreator rynku to to samo. Znalazlam tez kolejne ksiazki, w ktorych jest to wlasnie tak ujete, ze animator rynku=market maker

Jest tylko podzial na animatora rynku i animatora emitenta.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.playrohan.pun.pl www.tele.pun.pl www.supernaruto.pun.pl www.rani.pun.pl www.impressivehearts.pun.pl